Stowarzyszenie Polski Klub Kawaleryjski

ul. Glebowa 39 B 61-312 Poznań

płk Zbigniew MAKOWIECKI nie żyje

Mamy za sobą Dzień Wszystkich Świętych i dzisiaj obchodzimy Dzień Zaduszny, kiedy modlimy się za naszych najbliższych, którzy odeszli do Pana, a także wspominamy ich w liturgii i modlitwie.

Pamiętajmy również o naszych najbliższych i życzliwym nam osobom, jakimi byli ppłk w st. spocz. Jerzego Urbankiewicza, absolwenta CWK - Szkoły Podchorążych Rezerwy Kawalerii w 1934 roku - znanego autora licznych książek o tematyce kawaleryjskiej i sędziego naszych zawodów Militari, organizowanych w Chełmnie i Lesznie. Na naszą pamięć zasługuje również nasz członek honorowy pan inż. Lesław Kukawski, którego pożegnaliśmy wspólnie w zeszłym roku na cmentarzu w Trzciance Lubuskiej.

Wszystkich naszych bliskich miejmy w pamięci, a zwłaszcza naszego Ojca Chrzestnego sztandaru PKK płk. w st. spocz. Zbigniewa MAKOWIECKIEGO, który w dniu 24 października 2017 r. w Londynie odszedł na wieczną wartę.

W osobie Pana Pułkownika (11.04.1917 r. – 24.10.2017 r.) straciliśmy naszego przyjaciela, który wielokrotnie towarzyszył nam podczas uroczystych zjazdów kawalerzystów w Grudziądzu, jak i na naszych Balach PKK. Warto w tym miejscu wspomnieć, że we wrześniu br. Zarząd PKK wysłał informację do Pana Pułkownika o decyzji Walnego Zebrania PKK, o uchwale powołującej osobę pana pułkownika na Prezesa Honorowego PKK. Zwróciliśmy się z prośbą o akceptację woli członków PKK. Niestety odpowiedzi zwrotnej nie otrzymaliśmy, ale decyzja naszych członków pozostaje w mocy i Pan Pułkownik pozostanie nam już na zawsze naszym Ojcem Chrzestnym Sztandaru PKK oraz Prezesem Honorowym. W tych smutnych chwilach pragniemy wyrazić wdzięczność za całą dobroć jaką od Panan Pułkownika otrzymaliśmy. Dziękujemy za wszystko i nie zapomnimy. Cześć Jego Pamięci.

Zarząd PKK

 

Zgodnie z uzyskanymi informacjami uroczystości pogrzebowe odbędą się w Londynie oraz w Polsce. O wszystkich szczegółach zarząd PKK będzie informował na bieżąco.

P.S. Więcej informacji o służbie i życiu płk. Zbigniewa Makowieckiego można uzyskać na stronie Fundacji na Rzecz Tradycji Jazdy Polskiej, gdzie niezastąpiona Pani Karola Skowrońska zamieściła stosowną notę biograficzną.

http://www.cwk.grudziadz.pl/index/news/nid/374

 

Jesteś tutaj: Home Aktualności płk Zbigniew MAKOWIECKI nie żyje