Stowarzyszenie Polski Klub Kawaleryjski

ul. Glebowa 39 B 61-312 Poznań

POMOC DLA KROJANTY 2017

DRODZY KAWALERZYŚCI i PRZYJACIELE,
jak się okazało nie tylko miejscowość Rytel doznała zniszczeń, także miejscowość KROJANTY dotknęły zniszczenia, w tym lasy wokół pola szarży 18 Pułku Ułanów Pomorskich. Obecnie, jak zawsze gościnne dla nas Krojanty potrzebują pomocy. Niektóre gospodarstwa w Krojantach odczuwają skutki ostatniego huraganu. Usuwanie szkód potrwa jakiś czas. Każda para rąk jest cenna i pomocna w tej sytuacji.
 
      W ZWIĄZKU Z SYTUACJĄ APELUJEMY o stawiennictwo w dniu 1 września br. rano o godzinie 9.00 na terenie dawnej Polowej Stanicy Kawaleryjskiej, na terenie gospodarstwa państwa Winieckich w Krojantach, w celu niesienia pomocy mieszkańcom Krojant poprzez usuwanie skutków ostatniej nawałnicy. Dla osób, które nie były jeszcze w Krojantach miejsce zbiórki - plac przed kościołem w Krojantach, także o godz. 9.00 w dniu 1 września br. i w kolejne dni.
 
       Będziemy pracować do niedzieli 3 września br., gdzie następnie o godz. 10.45 weźmiemy udział w uroczystościach patriotyczno - religijnych pod pomnikiem 18 Pułku Ułanów pomorskich przy szosie Chojnice - Tczew.
 
     Nocleg zapewniony jest od piątku w szkole w Nowej Cerkwi. Proszę zabrać ze sobą karimaty i śpiwory. Wyżywienie zabezpieczą wolontariusze. Do pracy należy zabrać rękawice robocze, linki nie krótsze jak 10 metrów, grabie oraz piły motorowe, jeśli ktoś posiada.
 
KAWALERZYŚCI ZGŁASZAJĄ GOTOWOŚĆ do POMOCY, na numer telefonu 696-275-301.
NASI PRZYJACIELE CZEKAJĄ NA NASZĄ POMOC!!!!
 
ZARZĄD

POLSKIEGO KLUBU KAWALERYJSKIEGO

Jesteś tutaj: Home Aktualności POMOC DLA KROJANTY 2017